| AlicEcila a întrebat:

Hei. Ce profil e mai usor dintre stiinte sociale si liceul pedagogic?

4 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Profilul de stiinte sociale e mai usor, dar cel de pedagogie iti ofera o meserie la finalul celor 4 ani.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La "specializarea" ( NU "profilul" ) de Ştiinţe Sociale este puţin mai uşor decât la Pedagogic!

Dar, aşa cum a zis şi @Oana92, Liceul Pedagogic este SINGURUL care te "scoate" cu o meserie la absolvire!
Imediat după promovarea BAC-ului, în baza Diplomei, te poţi angaja ca şi educatoare/învăţătoare happy

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Științe Sociale e mult mai ușor.

| Trumpinator a răspuns:

Stiinte Sociale, deoarece, la pedagogic am inteles ca elevii sunt frecati de profesori.