| Georgiana_Alina_1994 a întrebat:

Hei big grin Sunt clasa a 12a si nu ma pot hotari daca sa dau la facultatea de business din cluj sau la sectia de radiologie si imagistica de la UMF. De unde sunt mai multe sanse sa imi gasesc un loc de munca dupa facultate? mersi

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Sectia de radiologie si imagistica? Ala e rezidentiat sau master. Ca sa te faci radiolog trebuie sa termini medicina si master si rezidentiat in radiologie si daca vrei sa fii asistent de radiologie trebuie facultatea de asistenti medicali si apoi master in radiologie.

| Georgiana_Alina_1994 explică:

In cadrul facultatii de medicina (cel putin de la Cluj) este sectia de asistenta medicala generala cu specializare in radiologie si imagistica. De acolo iesi tehnician radiolog (asistent medical, nu doctor)