| AlmaQueen a întrebat:

Hei, e cineva de pe aici la universitatea romano-americana? sau cineva care vrea sa dea acolo? sau e cineva la agronomie/ cineva care vrea sa dea acolo? ma tenteaza aceste 2 facultati. doresc cat mai multe detalii legate de orice. multumesc frumos

1 răspuns:
| alinutza1999 a răspuns:

1.Pentru studentii care provin din alte zone ale tarii decat orasul Bucuresti, Universitatea Romano-Americana pune la dispozitie un hotel-camin ultramodern, dispunand de cele mai noi si eficiente dotari astfel incat sa asigure cele mai bune conditii de studiu.
Pentru anul universitar 2012-2013 Universitatea Romano-Americana asigura locuri de cazare in cadrul caminului-hotel propriu, localizat in incinta campusului, cat si in mai multe locatii partenere.

2.Admiterea în învăţământul superior agronomic se organizează de Universitate pe baza criteriilor generale stabilite de MECTS şi a regulamentului propriu. Studiile din învăţământul universitar agronomic se încheie cu examen de licenţă, absolvenţii dobândind titlul de "inginer" în specializarea urmată, respectiv "licenţiat" în medicină veterinară sau biologie.