| andreeamadalina00 a întrebat:

Hei. Imi dati o fraza cu TOATE subordonatele? Vreau doar o singura fraza. Multumesc happy

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu chiar nu-ti dai seama ca o astfel de fraza, pe langa faptul ca ar fi kilometrica, nu ar avea niciun sens?
Chiar daca, prin absurd, ar iesi un enunt logic, ar fi foarte greu de citit; deja pe la sfertul frazei, ai pierde ideea.

| andreeamadalina00 explică (pentru ardnaxur1961):

Nu-mi spune mie asta, spune-i profei mele de romana.

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru andreeamadalina00):

Pai, spune-i tampitei ce ti-am scris eu acolo. O SINGURA fraza cu TOATE subordonatele posibile nu are niciun sens.
Nu stau sa le numar acum, dar cred ca sunt vreo 10 pe putin.