| HardcoreCountry a întrebat:

Hei!
Imi ziceti si mie ce inseamna "nigga"?
Nu am gasit in nici un dictionar.

Răspuns Câştigător
| PrettyLittleLiarsBalonDeSapun a răspuns:

Eu am gasit asta:nigga=negrule.big grin

26 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa isi zic negrii intre eihappy

| QS_8971 a răspuns:

Slang petru persoanele de culoare(negrii).

| andreeaemmma a răspuns:

Nigga inseamna negrule

| ~ вα∂ вσу ~ a răspuns:

Nigga= negru, om de rasă neagră,

| marya161 a răspuns:

Nigga este un cuvant din slangul american din bronx (NY city) este un cuvant care inseamna negrule sau poate insemna cioara daca nu esti de aceeasi culoare cu persoana respectiva (negru) mai bine nu folosii cuvantul asta s-ar putea sa o incasezi big grin

| karellen a răspuns:

Termen peiorativ - negrotei

| Poinsettia a răspuns:

Nigga este un nume folosit pentru negri, insa este extrem de jignitor la adresa lor.

| ilovemusic_8685 a răspuns:

Este folosit in engleza africana...vine de la cuvantul nigger care este in spaniola iar, in engleza se traduce negro adica negru... sper ca ti-am fost de ajutorbig grin

Alte răspunsuri
| Chiti a răspuns:

Nigga=om negru, negrule

| bushyalex a răspuns:

Negrule, cioroi... daca o zici un alb la un negru e ca o jignirewinking

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E un termen de argou care insemna ceva de genul negrotei.

| MindFreak a răspuns:

"Nigga" este un termen specific comunitatii afro-americane, altfel spus, un jargon."Nigga" provine de la cuvantul "nigger"(pe care o sa-l gasesti in dictionar) si se refera la persoanele de culoare neagra. Avand in vedere ca este de cel mai multe ori folosit ca un apelativ se traduce prin "negrule", insa este considerat si jignitor la adresa lor.

| Alina. a răspuns:

Cioara laughing) asa se adreseaza negrii intre ei.

Răspuns utilizator avertizat
| hiphopbeatz a răspuns:

Daca tu te-ai duce in america sa ii zici cuiva nigga, va chema politia.este un termen de rasism. si se refera la http://www.urbandictionary.com/define.php?term=nigga

pace!

| candycarrie a răspuns:

Cica doar negrii au voie sa isi spuna nigga, cuvantul este considerat rasist, in alte tari daca un alb spune nigga e considerat injuratura.Cuvantul se refera la negri. Daca si-o spun intre ei e ok, dar daca un alb il numeste pe un negru "nigga" e ca si cum i-ar spune "cioara" de ex, ca si cum l-ar jignibig grin

| rak751 a răspuns:

Cuvantul e folosit de cei ce canta hip hap.Asa cum a spus DeEa anseamna negrule si e folosit doar cand se refera la rasa.

| ILoveYouMore a răspuns:

Inseamna cioara si e un termen folosit de oameni pentru negri ai zis ca imi dai funda ca ti-am zis si in mesajul ala

| diamondsx a răspuns:

Nigga inseamna negru. dar si gangster de asta prin unele melodii auzi my nigga adica prietenul meu(negru)winking

| Cromasston a răspuns:

Nigga = negru, cioroi...nu as fi crezut ca orele petrecute ascultand hip hop imi vor fi de folos

Alte răspunsuri
| Darius_Dobrea_1988 a răspuns:

Cred ca asa zic negrii intre ei la "prieten"
:/

| razvanbos a răspuns:

Nigga se refera la un om care urat/negru/obraznic/criminal/nigger/fara drepturi/negru/maro/nesimtit/hot/ratat