| anonim_4396 a întrebat:

Hei la ce se refera ca materie de clasa a 10a? Vreau cateva detalii. Fundaaa:*

2 răspunsuri:
| CartoonN a răspuns:

Cine se refera?
Pune si tu o intrebare pertinenta.Tu intelegi ceva din ce-ai scris?

| cedrea923 a răspuns:

Salut! Romana:Harap Alb,Moara cu Noroc,Ion,Enigma Otiliei,Intaia noapte de dragoste ultima noapte de razboi,O scrisoare pierduta(iti recomand sa le citesti pe toate ca sa iti fie mai usor plus ca vei avea nevoie de ele la bac).
Matematica:Geometrie analitica,Ecuatii(exponentiale,logaritmice,irationale,geometrice).
Chimie: Chimia organica(alcani,alchene,alcadiene,alchine, arene)
Biologie:Sistem nervos, excretor, osos
Cam astea sunt, dupa parerea mea, cele mai importante capitole. Multa bafta!