| adelinazrsh a întrebat:

Hei, m-am gandit sa incerc sa aplic pentru o bursa in strainatate pe perioada facultatii. Trebuie sa depun dosarul din timpul liceului? De cand si cum pot face asta? Si mai ales,de ce am nevoie pentru toate astea?
Va rog, am nevoie de o lamurire. Nu am gasit nimic legat de astea pe niciun site, iar profesorii mei sunt nepasatori si imi zic ca nu stiu cum m-ar putea ajuta.
Funda! :*

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Inscrie-te si participa la targul RIUF, editia din toamna ) :http://www.riuf.ro/de-ce-sa-vii-la-riuf

Răspuns utilizator avertizat
| AllexStefanPhoto19 a răspuns:

Trebuie sa fii inscrisa la o facultate ca sa faci ce iti doresti. Trebuie sa fi studenta buna, sa pleci cu programele facultatii pe perioada studiilor. Cele mai multe informatii trebuie sa le iei de la facultatea la care vrei sa mergi.