| Trifan_Nicusor_1993 a întrebat:

Hei,salut TPU, sunt clasa a-8-a si as vrea sa intru la Colegiul National Costache Negri din Galati mate-info.
Media de admitere este de 8.95!
Daca voi avea mai putin pot intra?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde...

NU avem de unde să ştim exact sad
Spre exemplu, în 2014 mediile au fost puţin mai mici decât cele din 2013 - posibil să fie la fel şi în 2015 ( dar NU e "obligatoriu" ).

Toate cele bune.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

A fost media de admitere anul acesta, anul viitor s-ar putea sa fie alta.
Vei putea intra numai daca vei avea o medie corespunzatoare, s-ar putea ca media de admitere necesara sa fie mai mare sau mai mica decat media de anul acesta.