| Philippe a întrebat:

Hei, stie cineva de unde pot cumpara o clacheta pentru film? (
"Clachetă" - acesta este un blat de lemn dreptunghiular care la partea inferioară are o bagheta de lemn mobilă; aceasta printr-un impuls brusc cu mâna va face un zgomot scurt. Pe ea este trecut titlul filmului, numărul de ordine al cadrului filmat conform scenariului regizoral și numărul de ordine al variantei filmate (cunoscută sub denumirea de "dublă"), care ajută la indetificare la montaj a materialului filmat. Semnalul sonor produs la filmare prin mânuirea clachetei, fixat vizual pe imagine și sonor pe banda magnetică, constituie reperul punerii în sincron a celor două benzi. ), sunt in Bucuresti...

2 răspunsuri:
| zalisa a răspuns:

La kaufland găseşti sigur. în jur de 5 lei costa şi scrie pe ea hollywood big grin