| Carina12345 a întrebat:

Hei. Sunt in clasa a 9-a.
La limba română avem de prezentat o carte la alegere. Eu am ales "Anii de școală" de Branislav Nușici. Cartea e foarte veche, nici la bibliotecă nu mi-au împrumutat-o și mi-au zis să o citesc acolo. Eu eram pe grabă și știu că am făcut poze. Din păcate am pierdut pozele și acum am găsit pe net cartea. Însă nu înțeleg ceva. Cartea se numește "Anii de școală" dar are și un capitol "Anii de școală". Eu trebuie să o citesc pe toată, nu? Vă rog răspundeți, trebuie să aflu urgent

Răspuns Câştigător
| Florin9Florin9 a răspuns:

Toată, succes! happy nouă ne punea câte un 10 dacă citeam și prezentamhappy

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Citesti doar cuprinsul si sfirsitul doar prima si ultima paginălaughing

| Carina12345 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Hai mersi de ajutor rolling on the floor))))

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum te cheamă? Tu esti in poză?

| francut a răspuns:

Da, trebuie citita toata.

| Sociopatul a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa o citesti pe toata, e logic