| WweEdge a întrebat:

Hei, sunt in clasa a 9a la profilul economic.Ce facultati as putea urma dupa acest profil? ce optiuni am?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
www.alegefacultatea.ro
Pa, pa.

| RedFantasy a răspuns:

Daca vrei sa urmezi acest domeniu ar fi rezomandate facultati de economie sau stiinte economice ( ce profil consideri ca-ti place mai mult).
Dar nu e neaparat sa continui in acest domeniu, poti face orice facultate vrei.
P.S.: Si eu sunt la profil economic, dar clasa a 11a. big grin

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu are legatura profilul liceului cu facultatea.
Poti sa urmezi ce vrei.

| zaratu a răspuns:

Un ASE, finante-banci

| Lisa01 a răspuns:

Depinde daca iti place ceea ce faci sau nu. Poti urma orice are legatura cu economia. Ise, bussiness, Afaceri internationale, Informatica economica, finante-banci...etc. Important e sa iti placa si tie. Poti alege in fond orice facultate vrei nu e musai sa alegi ceva in domeniul economic.Mai ai timp de gandire pana at.Se pot schimba multe.Bafta

| Serree a răspuns:

Pentru profilul economic se urmeaza facultatea de managament.Dar nu e obligatoriu poti urma ce facultate vreii.