| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Sunt in clasa a XI-a si ma gandesc la ce facultate sa merg. Sunt la profil de economie (tehnologic) si as vrea sa-mi dati niste idei, daca se poate! Eu m-am gandit la ASE (dar nu stiu ce profil sad mai ales ca vreau o "profesie" din care sa poti trai, sa zic asa). Nu-mi recomandati politehnica, nu sunt foarte bun la matematica, fizica.winking Sugestii?! big grin
PS: Scuze pentru categorie.

2 răspunsuri:
| abcabcabc a răspuns:

Salut,
Eu nu pot sa-ti spun care este cea mai buna facultate pentru tine dar psihologul liceului tau te poate ajuta sa-ti descoperi calitatile si sa afli ce meserii ti se potriveste cel mai bine. Dupa te documentezi pentru a afla salariul, conditiile, locurile de munca disponibile si viitorul acelei meserii.
Nu uita ca nu conteaza ce profil esti, atata timp cat inveti. Poti fi la mate-info si sa mergi la conservator. Nu conteaza ce profil esti, conteaza doar ceea ce iti doresti tu sa faci si nu uita sa-ti alegi o meserie pe care o vei face de placere.
Sper ca te-am ajutat.