| xSkillexCatsxxBlackxx a întrebat:

Hei. Sunt in clasa a8a si vreau sa dau la liceul militar dar am o problema laughing. La inscrieri trebuie sa te duci cu buletinu, iar probele se dau in martie-aprilie....Eu nu am 14 ani, fac in aprilie. Pot sa ma inscriu fara buletin? :3

Fundoii!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca citesti cu atentie site-ul oficial MApN se precizeaza clar:"La prezentarea în colegiile militare liceale, în vederea susţinerii probei eliminatorii de verificare a cunoştinţelor, candidaţii au asupra lor:
- cartea de identitate sau certificatul de naştere, dacă nu au împlinit vârsta de 14 ani"(http://www.mapn.ro/recrutare/elevi.php)

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Evident, din moment ce NU ai împlinit 14 ani ( la data respectivă ), poți să mergi cu Certificatul de naștere!

Toate cele bune.