| mihaela2808 a întrebat:

Am 3 intrebari.
1.Ce profil are liceul Dimitrie Bolintineanu?
2. Daca mergi la filologie numai dai bacu-ul la mate? Si daca nu, la ce materii dai?
3. Vreau sa imi explicati si mie va rog treaba asta cu liceele. Daca de exemplu la un liceu sa intra cu media 6, iar eu iau mai mult, ma repartizeaza la altul?

5 răspunsuri:
| LucianStroe a răspuns:

La 1. http://www.bolintineanu.ro/ - gasesti tot ce vrei, munceste putin.

| LucianStroe a răspuns:

La 2. Bac-ul se da in functie de ce profil ai avut in liceu, nu in functie de ce vrei sa faci dupa liceu.

| mihaela2808 explică (pentru LucianStroe):

Pai da! Eu am intrebat:daca merg la filologie, numai dau bac-ul la mate?

| HurremSultan a răspuns (pentru mihaela2808):

Nu, nu mai dai Bac-ul la matematică.

| LucianStroe a răspuns:

La 3. "S-a intrat cu 6" inseamna ca ULTIMA medie cu care s-a intrat a fost 6, deci au intrat TOTI cei cu peste 6 si cei cu sub 6 au picat.