| MariaIoana15 a întrebat:

Am media de admitere 7.84 si cred ca voi intra la carol, insa as avea o intrebare. As vrea sa ma mut de la acest liceu pana incep clasa a9a, insa multi imi zic ca nu se poate si ca trebuie sa fac a9a acolo. Credeti ca voi putea sa ma transfer inainte sa incep liceul? As vrea sa ma duc la pedagogic sau eminescu. Cat mai multe raspunsuri vreau! FUNDA celui mai bun raspuns

3 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

In principiu trebuie sa faci un semestru unde ai fost admis. Incearca sa obtii medii mari si vorbeste din timp cu ai tai si cu conducerea liceului ca sa ai actele, aprobare. Mult succes mai departe!

| AlexDFY a răspuns:

O sa fie complicat, hartii de semnat si alergat, dar pana la urma se poate

| Ruxandra15 a răspuns:

Te transferi la inceputul anului doar daca accepta acel director si trebuie sa ai media egala cu ultimul admis. Daca nu faci un semestru sau un an si te muti de la un liceu la altul, pe acelasi profil, fara examen dar media la fel egala cu ultimul admis. Daca vrei la profil diferit dai diferente. De la uman la real se dau 11 diferente