| AndreeaFCSB a întrebat:

Hei TPU happy. Am o intrebare pentru voi happy. Nu stiu la ce profil sa dau. Imi place romana, matematica ( hm. geometria mai putin ), engleza, geografia. Nu vreau nici un profil prea incarcat, ca apoi sa nu iau bacul. Ceva mai usor. Tata ma indruma spre Economic. Voi ce credeti? Daca puteti sa-mi spuneti materiile si cam cate ore sunt. La ce materii se da teza si Bacul big grin.
Multumesc :*!

Răspuns Câştigător
| Fabb a răspuns:

Buna,chiar eu sunt la profil economic, mai am anul acesta si termin laughing. Este un profil frumos care iti asigura un viitor bun mai tarziu.Ca si profil nu este greu,este chiar un profil bun si merita facut,o sa ai multe avantaje mai tarziu datorita acestui profil.
Ca materii vei face:in clasa a IXa vei face TIC(tehnologia informatiilor si comunicatiilor),E.T.G.(elemente de tehnologie generala), logica,contabilitate,,SCPS(studiul calitatii produselor si serviciilor),
In clasa a Xa vei face din nou contabilitate,economia intreprinderii,Tic,si din nou SCPS si ETG;
In clasa a XIa vei face module cum ar fi:marketingul afacerii,planificare operationala, organizarea resureslor umane, din nou contabilitate, evenimentelor si tranzactiilor economice, realizarea activitatii de birou etc
In clasa a XII a tot module vei face:ediul concurential, legislatie in administratie, relatii publice si de protocol, negocierea afacerii si altele care se fac in practica, si din nou contabilitate, Tic etc;
Am uitat sa precizec ca la matematica vei face M2 care este mai usoara decat M1 si din clasa a XIa si AXII a, nu vei mai face desen, chimie, fizica, muzica, biologie.Baftawinking

| AndreeaFCSB explică (pentru Fabb):

Multumesc happy. Bafta si tie la BAC happy

| Fabb a răspuns (pentru AndreeaFCSB):

Funda?batting eyelashes