| SofiaAmaliaCrazzyKid1 a întrebat:

:* Am o problemă. Vreau sa fac o prajitura.Am facut blatul, dar trebuie sa-l pun la cuptor, iar cuptorul meu se aprinde cu chibritul...Dar nu stiu cum...Am un cuptor Zanussi ZC 542 T.Vă rog! Am nevoie de ajutor!

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

1.te duci la un magazin și iei un aprinzator de aragaz.
2. Cauți un vas foarte lat (cu diametrul cât mai mare), îl umpli cu apa de la robinet și îl așezi jos, lângă cuptorul cu ușa deschisă. Aprinzi aragazul cu chibritul și iei o hârtie pe care nu ți-o mai trebuie, o faci sul si-i dai foc de la aragaz (preferabil sa fie mai lungă). O iei și o pui în cuptor, după ce ai aprins gazul, apoi sufli peste ea sa se stingă, sau o bagi în apă.
Ar fi mai bine sa aștepți pe cineva mai experimentat să-ți arate cum se procedeaza, dar dacă te grăbești prea tare poți încerca. Numai sa ai foarte mare grija.

1 răspuns:
| vangaelis a răspuns:

Iti stiu modelul, dar mai bine asteapta pe mama ta, nu fa singura asta ca poti sa faci vreo prostioara mare. Chiar te rog, nu fa asta nesupravegheata.