| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa ajung avocat puteti sa-mi recomandati profilul pe care sa dau la liceu SI de ce? Mersi anticipat :-) !

Răspuns Câştigător
| Meheツ a răspuns:

Clar umanul. De ce? Ca sa te inveti cu creativitatea, un avocat trebuie sa gaseasca scuze multe si bune pentru clientul lui si de asemenea discursuri pompoase in instanta, celeate profile trateaza stiintele exacte sau economia sau meseria de strungar cele tehnice sau fermier alea agricole... nu ai tu treaba cu astea. Umanul e cel mai potrivit. ai sa faci latina la greu la drept si umanul este profilul in care umanul e la el acasa, filosofia, pshihologia. consider ca acestea sunt mai de trebuinta ca matematica fizica chimia sau altele.

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Filologie.

| cookie01 a răspuns:

Nu are importanta ce profil urmezi. Dar daca vrei sa iti dezvolti si modul de gandire iti recomand mate-info(intensiv).