| Ely3434 a întrebat:

Hei TPU :* As vrea sa am un serviciu la banca. Ce studii sunt necesare? Trebuie neaparat sa ma duc la un liceu de ex. Virgil Madgearu profilul economie? Sau pot merge la alt liceu ( Jean Monnet - Filo engleza intensiv )? Dupa liceu ce facultate trebuie sa urmez? As vrea la liceul Jean Monnet pentru ca as putea fi si profesoara daca se intampla ceva, sa am un plan B. Daca voi fi angajata la o banca de la ce stadiu voi incepe sau salariul? Si cum voi fi promovata, in cat timp? Dau fundita :* Poate imi puteti da mai multe detalii :*

2 răspunsuri:
| gingergirl1 a răspuns:

Banuiesc ca vrei sa fi contabila sau ceva de genu' thinking Cea mai buna alegere e sa mergi pe mate-infowinking sau economie. Dar mate-info e cea mai buna alegere, pentru ca e un profil foarte bun pentru viitor ♥
Dupa ce termini si iei BAC-ul te duci la ASE si acolo poti sa intri doar daca termini liceul pe profil economic sau mate.info.
E un job foarte ok, dar trebuie sa iti mearga mintea foarte binewinking
Alt ceva nu stiu ce sa iti mai spun, eu am inclinatii spre materii umaniste deci...laughing Cu totul ca mi-a placut mult matematica in generala happy

| cezarultau a răspuns:

Poti avea serviciu la banca si fara liceu: stergi praful, maturi, speli, daca vrei mai mult trebuie sa urmezi o facultate si alegi profil finante-banci.