| Cosmina361 a întrebat:

Ce înseamnă "căzut în dizgrație"?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trece printr-o etapa grea in viata

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cineva care este urat de altii, este indepartat de societate, de prieteni.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Am vazut raspunsurile celor de mai sus. Atentie. "Trece printr-o etapa grea in viata" orice om dar nu inseamna ca este cazut in dizgratie. Este sustinut de prieteni, de familie de societate si atunci nu este cazut in dizgratie. Orice om trece printr-un eveniment neprevazut(rau) in viata. Cade si se loveste dar nu inseamna ca este cazut in dizgratie. Poate "cazut jos"! laughing Limba romana "e grele"!

| Lioana a răspuns:

"Cazut in dizgratie" inseamna ca acel om e dispretuit de ceilalti, ca nu mai e agreat de ei sau ca nu mai e el preferatul cuiva.

| AnekoSota122 a răspuns:

A avut loc un eveniment neprevazut (rau) inviata cuiva