| MariKa9 a întrebat:

Hei tpu.deci... este legat de liceu, eu am o medie de 8.03 si vreau la liceul AL.IOAN CUZA Iasi, la stiinte sociale unde este media de 7.73. as avea sanse? locurile sunt 56 si sunt 2 clase de profilul asta... am dat en anul asta laughing) si inca cvea am o colega care vrea tot la stiinte socio la cuza si are media mai mare ca mine, exista sansa sa-mi ia locul acolo sau putem pica in aceeasi clasa? eu chiar nu vreau sa fim in aceeasi clasa,,, funda

Răspuns Câştigător
| j1NNNx a răspuns:

Din cate stiu eu media de intrare la un liceu (sau un profil) se ia incepand cu media ultimui elev. Adica daca ultimul elev a intrat cu 5 sa zicem, media de intrare e 5. In cazul tau daca ai 8, 03 si media de intrare e 7, 73 ai sanse sa intrii.

5 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Da, ai sanse mari sa intri, chiar daca vor creste mediile de admitere, acestea vor creste cu maxim 50 de sutimi, deci ai mari sa intri.
O zi buna.

| AsteptareaMoarteNuAre a răspuns:

Da sunt sanse sa intri. Dar sunt sanse sa nu intri. Mediile anului acesta vor varia cu 0.5p-1p in plus sau in minus. Bafta!

| MariKa9 explică (pentru AsteptareaMoarteNuAre):

Si acum ar trebui sa ma feresc de liceul ala doar pentru ca se duce colega mea insuportabila? -_-

| Koyzu a răspuns:

Depinde cu cat este mai mare media colegei tale.Si la sigur ca daca ea nu are o media mai mare de 8.50 va intra in clasa cu tine.

| MariKa9 explică (pentru Koyzu):

Are 8.10 8.15 cam asa