| September_3574 a întrebat:

Doresc cat mai multe opinii referitoare la fraza"fericirea este o optiune". Multumesc happy

4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Daca fericireae o stare des spirit, daca fericire inseamna sa fii impacat cu tine insuti si cu lumea, daca ea inseamna sa te cunosti si sa te accepti asa cum esti, atunci, intr-adevar fericirea e o optiune.

| Psihiatra a răspuns:

Fericirea tine de fiecare. Poti alege sa o detii sau nu. U`ti faci supararea si fericirea, indiferent de ceilalti.Este o stare pe care ti`o poti impune u insuti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este. poti fi fericit si multumit cu ceea ce ai, si cu tot ce reusesti sa faci. sa ai sanatate.in general in conditii foarte vitrege se spune ca omului ii trebuie foarte putin pentru a fi fericit.sau poti fi nefericit si nemultumit mereu.sa te agiti, sa doresti mereu mai mult, mai mult si sa fii nefericit ca nu ai ceeia ceti doresti fiindca tu doresti mereu.

| lally_9496 a răspuns:

Fericirea este o optiune! fericirea tio legi doar tu, multi dintre noi asteptam sa ne faca fericiti patenerul de langa noi, dar mai bine e sa ne facem noi fericirea noastra de cat sa o asteptam de la alti si sa ramanem nemultumiti, asaca fericirea este o optiune acum depinde de tine daca vrei sau nu sa fii fericita