| CR_Adi_2002 a întrebat:

Hei TPU eu nu am fost repartizat din prima sesiune la liceu iar acum trebuie sa ma duc la a doua intrebarea mea este daca pun un liceu care nu mai are locuri libere, am media mai mare ca ultimul intrat pot intra? va intreb asta pentru ca au mai ramas licee cu medii de la 5 in jos si eu am 7.50 media de admitere am invatat ca sa am nota mare sa intru la un liceu mai bun iar acum intru la cel mai slab liceu sad va rog sa raspundeti cat mai repede posibil multumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca locurile sunt deja ocupate, chiar daca ai media mai mare, tot nu mai poti intra acolo, deoarece nu ai selectat de prima oara, acel liceu.

| DaCumSaNu a răspuns:

Deja ai fost repartizat, nu te moti muta momentan. Daca doresti poti, la sfarsitul primului semestru, sa faci o cerere pentru a te muta la liceul respectiv pe care ti-l doresti. Desigur, noi nu iti garantam ca vei intra.
Sa ai o medie mare pe primul semestru, sa inveti bine, sa n-ai nota scazuta la purtare pe semestrul I. Cred ca o sa fie ok. Invata si o sa fie usor.
Apropo, media 7, 50 pentru intarea la liceu nu este mare, este mica... avand in vedere ca ai un sumplu examen de trecut, care este si foarte usor. Iti spun pentru ca am trecut deja prin asta, si eu am dat examenul si am luat note cu adevarat mari, si o medie de admitere maricica ( 9, 31). Acum hai sa fim seriosi, cat ai invatat? Mai ales in tot gimnaziul...
Tot ce-ti ramane e sa inveti bine pe primul semestru, poti iesi usor cu o medie de cel putin 9, 50 daca tu spui ca e cel mai slab liceu.
Bafta!