| RaluLoveM3 a întrebat:

Hei TPUkiss Intrebare asta este pentru cei care au citit Baltagul de M. Sadoveanu.big grin Ce se intampla cu Nechifo Lipan? Il gaseste Vitoria? Sau, moare?thinking
FUNDA:X

Răspuns Câştigător
| Against a răspuns:

Da, il gaseste Vitoria. De fapt, ii gaseste oasele, ca el a fost ucis.

8 răspunsuri:
| CryChristiAN a răspuns:

Spre final, isi da seama ca da, este mort. Tot in acest roman, gasim ca ucigasul sau a fost nimeni altul decat Calistrat Bogza, si complicele sau Ilie Cutui.

| CristianPreda a răspuns:

Pana la urma il gaseste Vitoria, dar ii gaseste doar oasele.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Aniquel a răspuns:

Il gaseste mort.

Răspuns utilizator avertizat
| beniamin1994 a răspuns:

Buna Ralu il gaseste dar il gaseste mort, deoarece el a fost ucis cu baltagu, si i-a gasit decat oasele!

| Yoral a răspuns:

Vaporul sta in port happy

| ToOmYOfficial96 a răspuns:

Da il gaseste mort! pentru mai multe informatii vizioneaza filmul!
Este si pe YouTube din cate imi amintesc

| somebodye a răspuns:

Da, il gaseste pe Nechifor Lipan, dar mort intr-o prapastie, i se observa doar hainele si osemintele.