| lavi54 a întrebat:

Hei TPU,iti gasesti loc de munca in Romania dupa ce termini facultatea de jurnalism? Sau in orice alta tara,dar pe acest domeniu? Saptamna viitoare ma inscriu la facultate si am vazut tot felul de articole care m-au bagat in dubii despre piata muncii din Romania. Nu ma intelegeti gresit,nu ma intereseaza prea mult banii, ma voi descurca cu cat castig.Dar merita sa faci o asemenea facultate? Si intrebare pentru studenti sau absolventi: ce presupun anii de studiu in jurnalism?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca nu te intereseaza banii( atunci de ce te duci?), poti incerca aceasta aventura, dar nu neglija faptul ca tara-i plina de tineri care au terminat aceasta facultate si multi dintre ei fac cu totul altceva. Ce-i drept, cei isteti si destepti s-au descurcat.

| AFR81 a răspuns:

Parerea mea este ca doar cei care s-au remarcat, care s-au descurcat foarte foarte bine in timpul facultatii si cei cu pile au sanse sa ocupe un loc de munca cat de cat ok dupa ce au terminat jurnalismul. Meseria este foarte frumoasa, visam si eu sa ma fac jurnalist sportiv, insa am realizat ca nu prea merita. Jurnalismul si dreptul mi se par fabrici de someri.

| lavi54 explică:

Dar daca te afli mereu printre primii din an, ai sanse sa lucrezi in domeniul tau?