| XxSweetGirlxX a întrebat:

Maine am ora de religie, o ora mai diferita de celelalte.Trebuie sa punem intrebari despre anumite subiecte la care avem dubii. Aveti vreo idee ce as putea intreba?
Ofer funda!

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă Iisus s-a născut din om pămîntean, adică din Fecioara Maria, se cheamă că și acesta are caracterele, calitățile și toate putințele unui om de rînd.
De la Pămînt, de la cîțiva zeci de kilometri înspre în sus,
temperaturile scad vertiginos către minus 70 - 100 de grade Celsius, și mult peste, corpul uman intră într-o hipotermie galopantă, înghețînd aproape instantaneu.
Și atunci se pune întrebarea: După ce acesta a înviat și s-a înălțat spre ceruri, cum a reușit el să treacă de acest impediment și să ajungă totuși acolo undeva ( la ceruri) de șade și astăzi de - a dreapta Tatălui?

| darrio2007 a răspuns:

Intreaba si tu ce ti se pare neclar din ce ai invatat pana acum. Nu ai zis asa?

| PainTech a răspuns:

Care este semnificatia clopotului de o jumatate de milion de euro cu fata patriarhului pe el?

| Crackman a răspuns:

Dc nu da mai multe dovezi marele
Cum se face ca preotii ai cazut in pacatul banilor si homosexualitatii.
De ce evreii au fost alesi ca popor dar noi suntem orto sau catolici?

| wpetterssone a răspuns:

De ce în Bibliile vechi lui Dumnezeu i se atribuie numele Iehova sau Iahve, iar în Bibliile editate după 1910, acest nume este înlocuit cu Domnul?