| deliamatache2345 a întrebat:

Hei TPU, nu stiu ce liceu sa aleg ca optiunea a doua dintre miron costin si al.ioan cuza acestea fiind din Iasi ...imi da-ti va rog o parere? si despre profilul stiinte sociale, funda

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îţi recomand să pui ÎNTÂI Liceul Teoretic "Miron Costin" Iaşi deoarece este pe locul 8 în "Topul liceelor 2014", iar Liceul Teoretic "Alexandru Ioan Cuza" este pe locul 11 în acelaşi Top - vezi Topul de la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/....../top-licee

Deci, Liceul Teoretic "Miron Costin" Iaşi este mai BUN :)

Toate cele bune!

| Anna121 a răspuns:

Miron Costin, mai ales daca vrei la stiinte sociale. Am o prietena care a terminat acest liceu si acest profil si iti pot zice ca se face carte, profesorii sunt foarte buni si se dedica elevilor. Din cate tin minte, toti din clasa ei au luat bacalaureatul.

| Stergete a răspuns:

Eu stiu ca Miron Costin este un liceu bun, ti-as sugera sa mergi acolo.
P.S ''da-ti'' se scrie legat.