| KaledVorhees a întrebat:

Stie cineva metode prin care as putea sa invat mai repede si mai bine? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Patricia_Hadarig_1997 a răspuns:

1. Mananca o bucatica de ciocolata pentru ca ciocolata ajuta la concentrare
2.Inainte sa inveti icearca sa te motivezi inainte
3. Nu invata incontinuu, ia cateva pauze. De exemplu iesi pe afara, ia putin aer curat, iar apoi intoarce-te la studiu.
4.Nu sta la birou sau in pat cand inveti, deoarece mai mult te oboseste.
5. Cand inveti iti recomand sa te misti putin (nu ma refer sa alergi, ma refer ca poti sa te plimbi prin camera in timp ce inveti)
6. Sa nu bei multa cafea (sau deloc) pentru ca mai mult te oboseste si iti pierzi concentrarea, mai bine mananci un mar si bei multa apa
Sper ca te-am ajutat! happy

| KaledVorhees explică (pentru Patricia_Hadarig_1997):

Am facut ca tine si a iesit bine, spre surprinderea mea. Multumesc!

1 răspuns: