| RazviC a întrebat:

Sunt clasa a 8-a și vreau sa merg la științe ale naturii pe engleza intensiv.Intrebarebig grinupă terminarea studiilor primesc o diploma sau ceva certificat pentru limba engleza sau aia e doar la bilingv?

1 răspuns:
| AndreiWeisz a răspuns:

Da, primesti, dar e un rahat in ploaie mai pe scurt ce primesti. E emis de Guvernul Romaniei, prin urmare se aplica doar pe teritoriul Romaniei si la un interviu pe bune, nu va tine nimeni cont de el. Daca vrei sa dovedesti ca stii limba engleza, iti va trebui un certificat recunoscut la nivel international: IELTS, Cambridge sau TOEFL.