| hsj1drs a întrebat:

Hei tpu.Tocmai ce am terminat clasa a 9a si as vrea sa ma transfer la Liceul Teoretic Decebal din constanta. Stie cineva cum sunt elevii, profesorii acolo? Sau cum este liceul in general

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile se pot realiza la inceput de an scolar, numai daca intrunesti conditiile obligatorii de tranferare: medii incheiate, fara absente, fara corijente, media generala egala sau mai mare ca a ultimului elev de la profilul respectiv, sustinerea examenelor de diferenta samd.
In ce privesc profesorii sunt ca peste tot, oameni buni pentru cei care invata si merg zilnic la scoala si profesori foarte rai, pentru cei care nu invata sau chiulesc.
Copii sunt ca peste tot, asa cum este generatia actuala: aroganti, tupeisti, bully, smecheri si ocazional mai gasesti copii buni care stau retrasi si nu fac front comun cu tupeistii si smecherii.

| LisaJulie a răspuns:

Sunt recenzii la liceu, în general este un liceu ok dar depinde și pe ce profil vrei sa te transferi