| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Sunt in clasa a 9-a la filologie,dar as dori sa dau la medicina. Problema e ca,nu le am cu matematica,fizica,chimia si biologia,dar as dori sa ma apuc de pregatiere,la toate aceste obiecte, desi am cam mult de recuperat. Chiar imi doresc sa urmez medicina. as putea sa fac pregatire toata vara, iar apoi sa ma mut la bio-chimie. ce spuneti?! credeti ca as putea recupera? :-s

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Da, poti recupera, dar sa te apuci chiar de acum, nu la vara. Asa o sa ai de recuperat pana acum doar 2 ani de chimie, daca mergi de acum nu o sa-ti fie chiar asa de greu, iar chimia de a 9-a se bazeaza pe cea de a 7-a, deci o sa te ajute. Mergi eventual de proba la un prof, ti-as sugera sa incerci sa mergi la un prof care preda chiar la liceul unde vrei sa te transferi, sa-ti dea un test, sa vada cat stii - deci cat ar avea de recuperat, si o sa-ti spuna el daca are sens sa te chinui sau nu, eventual dupa 3-4 sedinte, sa vada si cum asimilezi si intelegi, macar sa stii ce planuri poti sa-ti faci pentru vacanta de vara happy Succes!