| BM_Anne_1998 a întrebat:

Vreau sa ma transfer de la profil pedagogic la filologie. Aveti sfaturi despre prcesul de transfer sau despre proba de latina? (sunt in clasa a noua)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Trebuie sa mergi cu părinții la secretariatul școlii unde ești și îți vei face o cerere de transfer pe care o va aproba liceul unde vrei să te muți, iar diferențele la latină e ceva fictiv, îți va profesorul un test cand incepi școală pe care ți-l spune pe tot că să îl treci, la mine așa a fost.
Dar cu pandemia asta nu știu dacă mai e așa cu cererea, poate se face online acum.
Funda?