| TorenT a întrebat:

Vreau sa va intreb de mai multa vreme, cum stiu universitatile mari (gen Ivy League, Oxford, Cambrige) daca scrisorile de intentie, eseurile personale, recomandarile profesorilor sau ale altor persoane, pe care le trimite un student, nu sunt falsuri sau ceva de genu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca stiu, adica pana la urma primesc o hartie semnata de cineva.Nu cred ca ii convoaca pe respectivii profesori la o sedinta sa vada daca au scris ei sau nu.
Si pana la urma asemenea universitati primesc o suma de bani de la studenti, chiar daca ei ajung acolo cu bursa, asa ca nu pun prea mult pret pe asta.