| Mar a întrebat:

Hei.Trec in clasa a 7-a si spuneti-mi cum este.este greu. ce materii noi apar etc.

Răspuns Câştigător
| Baiaaanca a răspuns:

Buna!
Deci, eu am terminat a 7-a, asa ca sunt in masura sa-ti spun. Dupa cum cred ca ai auzit si tu, sti ca, clasa a 7-a este cea mai grea, nu? Ei bine, este, dar nu din punctul de vedere al materiilor etc, ci din cauza transformarilor corpului etc. La scoala va fi bine atata timp cat tu te straduiesti sa inveti, ai un comportament, totul va fi bine.
Succes!

16 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Buna! Nu este greu desi asa se spune:"clasa a 7 a e cea mai grea", materiile noi sunt doar 2:chimie si cultura civica.Iti doresc succes in clasa a 7 a

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Buna!kiss
Nu e grea clasa a 7 abig grin Nu stiu de ce unii zic ca e cea mai grea big grinStai linistitabig grin
O sa ti se para putin greu la inceput ca apar unele materi in plus.Insemnand : Chimie si Civicawinking Dar in rest nu e greu.
Daca ai ambitie si iti vezi de invatat o sa fie totu bine
Mult succes!kiss

| cornel a răspuns:

Da mai apar 2 materii chimie si fizica

| Pufuleti a răspuns:

O sa faci chimie happy
Matematica de a 7-a e foarte usoara, fizica la fel, romana la fel. N-o sa ai stres happy

| Diana498 a răspuns:

Pai si eu trec clasa a VII-a si ca materii noi o sa avem chimia, trigonometria (ma rog intra in matematica), la biologie o sa facem anatomie si daca esti la clasa de intensiv pe langa optionalul de limba straina se va schimba celalalt optional... Daca o sa invatam eu zic ca nu o sa fie foarte greu... (fundita?) Succes!

| Zoki a răspuns:

Buna, acum trec clasa a VIII... Sincer nu e deloc greu la scoala, poate la mate vei avea ceva de furca, deoarece apar mai multe teme mai grele de exemplu: Fractii algebrice sau formule de calcul prescurtat, insa nu-ti face griji va fi totul bine. La fizica vei incepe sa inveti mai detaliat toate fortele, presiunea si multe altele.

P. S Eu am terminat cu media generala 10, asa ca stiu ce spun...
Mult succes! tongue

| ClaudiuAndrei90 a răspuns:

Pai e putin mai greu, dar pana te acomodezi.Chimia va fi mai grea ca obiect nou, dar poate o sa iti placa.Eu zic ca o sa ajungi la liceu daca inveti cat de cat macar.SUCCES

| TąNyą a răspuns:

Nu, nu e greu e la fel ca şi în clasele trecute

Păi apare chimia tongue şi nu e grea.

FantaSZy.

| adryyy a răspuns:

Mie nu mi s-a parut greu, dar o sa mai "apara" chimia.winking

Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chimie si civica. Nu'i prea greu, adica, te obisnuiestihee hee
P. S. Mie mi s-a parut groaznic intr'a 7a, dar acum difera de la om la om. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Biancahappy Aoleo! Clasa a 7-a este cea mai grea "din cauza transformarilor corpului"? Vezi ca, pui fata pe ganduri!

| Georgiiiii a răspuns:

Nu apare nimic nou decat educatie civicahappy
cum a fost in a 6 a asa e si in a 7 a
tongue

| PunkyA a răspuns:

In clasa a7a o sa mai apara chimia(2 ore pe saptamana) si cultura civica[nu educatie civica], care va fi doar o ora pe saptamana.
Parerea mea e ca este destul de dificila, in comparatie cu celelalte clase.La biologie este foarte multa materie, si foarte complicata[asa considera toti in general, dar eu iubesc biologia]. La matematica sunt foarte multe formule noi si pfff...eu urasc matematicalaughing

| BlackPearl a răspuns:

Ca materii noi apare chimia care dupa parerea mea este frumoasahappy Acum totul depinde de profesor.Nu este greu, cel putin asa mi se pare mie dar tot trebuie efort ca pentru fiecare clasa in parte.Iti urez bafta!big grin

| Rinuta a răspuns:

Nu este greu... dar daca te starui vei reusi
mult succeshappy

| pau1 a răspuns:

Şi eu trec în clasa a 7-a.Materii noi:chimia şi educaţia civică. Este o clasă destul de grea, nu vreau să te speri, dar dacă o să înveţi o să te descurci.La biologie este cea mai grea materie de la gimnaziu:Anatomia omului. Dacă îti place medicina sau ai vreun interes despre om o să-ţi fie uşor.Matematica din câte am auzit este grea depinde cum te descurci. Poate o să dai ceva examene de recapitulare din clasele 5-7 aşa că te-aş sfătui să recapitulezi un pic de materia la materiile la care nu te descurci.Nu ştiu ce ţi-aş mai putea zice da oricum succes şi sper să obţii numai note mari!