| marialungu a întrebat:

Heii :* buna, vreau sa va intreb, trebuie sa aleg pentru proba scrisa la bac la alegare dintre geografie, logica, psigologie, economie si filozofie, mie sincer nu mi place geogra si logica o fi usoara dar nu am inteles o, ce sa aleg, ca nu mi plac nici una? ce parere aveti? care e CEA MAI USOARA DIN PERSPECTIVA >VOASTRA? : funda

4 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Eu am ales economia pentru ca imi plac cifrele si ma descurc la probleme.din punctul meu de vedere cea mai usoara ar fi geografia.eu dau la eco pentru ca imi trebuie si la facultate.
LA psihologie am inteles ca trebuie sa stii totul in detaliu si la filosofie trebuie sa faci niste eseuri argumentative care sa impresioneze.
mai e si sociologia printre optiuni. unora li se pare usoara, mie mi se pare o combinatie de civica si politica.

| Amelya02 a răspuns:

Psihologia si economia cele mai usoare.
nici nu trebuie sa inveti mult la astea.

| octha a răspuns:

A spus cea mai usoara..nu cea de cultura generalarolling on the floormie in liceu mi-a placut logica, poate ptca eram baiat si mi-a fost explicata de o femeie.ct despre faptul ca nu prea ai inteleso, totul este logic, nici nai ce sa inveti pe derost. daca dadeam si eu la logica acum eram cu baku luat, ..bafta la invatat

| Mariak a răspuns:

Mergi pe geografie. E vorba si de cultura generala.