| LastNight1324235436 a întrebat:

Heii! La Evaluarea Nationala la matematica, Sub2 ex 5 aveam x patrat+4x+4 iar eu am rezolvat cu ajutorul ecuatiei de gradul 2. La final mi-a dat tot 1, cum zicea in cerinta. E bine?

4 răspunsuri:
| Dorynosos a răspuns:

Da! Este foarte binewinking

| Raawrrr a răspuns:

Profa mea de mate mi-a zis ca atata timp cat ai rezolvat cum trebuie si ti-a dat rezultatul bun nu au voie sa iti scada happy

| CinevaNou a răspuns:

Da, e chiar recomandat sa simplifici.

| Serban_Andra_1999 a răspuns:

Da este bine, chiar daca ec de gradul2 nu este in programa, orice metoda corecta se punceazahappy