| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU! Am o problema... nu prea inteleg articolul hotarat ..adica atunci cand este la pl. al catelea i este ariculat? PS:este o exeptie, de ex cuvintele care se termina in "iu" au doar al treilea i -articulat...da' nu le prea priceplaughing) dati-mi ex de genu : copiii, copii ..cu tot cu explicatie happy Va rogg! Funditaaa + vot!:*:*Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| ZUMBZ a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Articol_hot%C4%83r%C3%A2t gasesti aici tot, explicat destul de clar.