| FuckSchool a întrebat:

Heii TPU. As dori si eu informatii despre aceasta proba care se numeste bilingv. In ce consta mai exact aceasta proba? Multumesc puppy dog eyes.

Răspuns Câştigător
| FadetoBlack a răspuns:

Deci.
Da da bla bla. Bilingvu este un fel de examen care îţi măsoară cunoştinţele în materie de engleza sau franceză. Cu acest examen poţi să mergi la un profil unde se pune mai mult baza pe engleză decât la un profil fără bilingv... Media de trecere este 60. Se bazeaza pe 2 probe una orală şi una scrisă. Cea orală conţine 30 de puncte, cea scrisă 70. şi cam atât. Un pont. Dacă ştii franceza, dă bilingvu şi la franceză o să ai mai multe şanse happy

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Intr-un examen care are de obicei proba scrisa si proba orala.La cea scrisa vei intalni probleme de gramatica si de obicei se cere si-un eseu cu tema diferita.Bineinteles ca examenul se sustine in limba "bilingvului".

| cooldreams a răspuns:

E un examen gen bac cu proba scrisa si orala. Proba scrisa seamana cu subiectele de olimpiada, iar in partea de oral trebuie pur si simplu sa trancanesti despre un subiect dat de ei si ales de tine. Trebuia sa iei minimum 8 ca sa treci examenul. Fara acest examen nu poti intra la o clasa de bilingv. Uneori blingvurile au medie mai mica decat celelalte profile, deci se intra mai usor. Bafta!

| Sophie02 a răspuns:

Pai este un examen cu o parte scrisa si una orala.La aia scrisa punctajul maxim este de 7 puncte iar la oral 3 puncte.Nota de trecere este 6. Daca nu iei nota de trecere la bilingv nu poti sa pui la optiuni un liceu biligv(sau daca il pui sare peste el si se duce la urmatoarea optiune)