| byza a întrebat:

Heii TPU! Ce sanse as avea sa intru la un liceu cu media mai mare decat media mea de admitere : de ex. eu am media 8.65 sh as vrea sa intru la Liceul Ion Barbu la filologie care are media 8.74 as putea intraa :-s?

Răspuns Câştigător
| Er1 a răspuns:

Poți intra la profilul care are media cea mai mică în acel liceu și apoi după un sem., dacă ai o medie mare, te poți muta la profilul pe care îl vrei. Dacă nu, optează pentru alt liceu, îți scoți media de care ai nevoie acolo și pe sem. al doilea te poți muta.

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti intra daca ai media mai mica. Eventual, dupa primul semestru, poti incerca sa te muti la acel liceu. Numai bine!

| 1Mihai1 a răspuns:

Orice e posibil!

| Lightning1997 a răspuns:

Vor scadea considerabil mediile anul acesta, ai avea sanse.Probabil 8.75 este media de anul trecut.

| thelittleme a răspuns (pentru Lightning1997):

Si eu am problema asta cu media, anul asta chiar vor scadea mediile fata de anul trecut? si cam cu cat este posibil sa scada daca nu te superi?

| Lightning1997 a răspuns (pentru thelittleme):

Tu nu ai vazut ce note mici au luat anul acesta, probabil datorita camerelor de filmat? Din aceasta cauza vor scadea

| thelittleme a răspuns (pentru Lightning1997):

Ai dreptate, multumesc de ajutor.imi faceam griji ca unii spuneau ca ele cresc de la an la an, dar nu e adevarat.mersi

| Lightning1997 a răspuns:

Am pus cu o sutime mai mult deoarece asa apare pe internet, 8.75-la Ion Barbu filologie.

| rockmeout a răspuns:

Nu cred ca au vreo sansa.Doar daca liceul respectiv ar ramane cu locuri neocupate, iar tu ai fi printre primii doritori.

| Curiosuuuuuuuuuuuuul a răspuns:

Nu.nu pot...scuze,dar nu ai sanse, sunt alti cu note mari care vor acolo..deci nu cred

| Danutz_Mihai_1997 a răspuns:

Mita se accepta pun pariu laughing

| Bingu a răspuns:

Doar daca va scadea media liceului anul acesta si astfel sa poti intra. Nu e indicat sa te orientezi catre un astfel de liceu. Ca sanse procentuale de a intra astfel, undeva la

| Elensuh a răspuns:

Poti intra dar nu o sa faci fata