| idkkkkk a întrebat:

>>>Heiii:,sunt noua pe TPU apropo, deci haidem sa incepem! deci sunt clasa a 5a si nu inteleg nicio materie mai ales matematica! pana acum la mate am numai nota 6 si un 2! helppp, pe langa asts nu inteleg si nu retin nimic HELP MEE

Răspuns Câştigător
| lucianMKSro a răspuns:

Salut și bine ai venit pe TPU!
Eu îți recomand să îi ceri ajutorul profesorului tău de matematică. Explică-i că ai dificultăți și roagă-l politicos să îți explice conceptele într-un mod diferit sau să îți recomande o alternativă la manualul pe care îl utilizați la clasă. Dacă ai colegi care înțeleg mai bine materia, le poți cere și lor ajutorul.
Nu în ultimul rând, discută și cu părinții despre aceste dificultăți de înțelegere/învățare.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ajutorul il poti primi numai de la profesorul de matematica, care iti poate explica, sau de la un profesor cu care sa faci meditatie.
Matematica se invata cu pixul pe hartie, rezolvand zilnic exercitii si probleme, ca sa poti inva matematica.

| idkkkkk explică:

Multumesc pentru raspunsuri!