| anonim_4396 a întrebat:

Hello, as dori sa stiu daca pe diploma de competente lingvistice din cadrul examenului de Bacalaureat 2013 este notat calificativul final (al celor 5 probe - reading, listening, writing, oral...), adica media acestor 5 calificative sau sunt notate fiecare separat? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Expressions a răspuns:

Sunt notate separat cu A1, A2, B1, B2

Exista si C1, C2 pentru profesionisti sau nativi, dar nu cred ca poate aparea pe diploma.

| MissxD a răspuns (pentru Expressions):

Stiu asta. La Bacalaureat sunt decat A1, A2, B1, B2. Am intrebat daca vor aparea pe diploma separat sau va aparea o medie a lor happy

| Expressions a răspuns (pentru MissxD):

Cum ziceam mai sus, sunt notate separat.

Prin urmare nu se va face media.