| anonim_4396 a întrebat:

Hello. Ce credeți că pica la simulare la clasa a XI-a( în afara de față) dintre :"Moara cu noroc","Alexandru Lăpușneanu","Hanul Ancuței","Harap-Alb"," Luceafărul" și " O scrisoare pierduta "?

Răspuns Câştigător
| Anca_Teodora_Danaila_1990 a răspuns:

"Moara cu noroc" s-a dat anul trecut la clasa a XI-a iar "Harap-Alb" este posibil sa pice anul asta la clasa a XII a deci as spune ori "Luceafarul" ori "O scrisoare pierduta"

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ReZiSTorr a răspuns:

Sa iti zic asa: moara cu noroc, alexandru lapusneanu(alegere la real), luceafarul s-a dat anul trecut (la uman) Deci ori baltagul /hanul ancutei ori scrisoarea pierduta