| JustMeFlory a întrebat:

Hello everyone! Am si eu o intrebare...Am voie sa fac cursuri de contabilitate, tinand cont ca am doar 17 ani? si daca este cineva pe aici care stie cu se mananca? eu am facut contabilitate si nu mi se pare grea.Multumesc!

3 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Nu stiu daca varsta are vreo legatura cu faptul ca vrei sa faci un curs de contabilitate.

Obiectul contabilitatii e unul logic. Nu e grea in principiu, insa da batai de cap. Mult succes!

| DenissaDeea a răspuns:

Voie nu stiu daca ai la varta ta, dar ar fi posibil sa ai voie! de ce nu?! mergi si intreaba direct unde vrei sa urmezi cursurile respective, cursuri de informatica contabilitate am urmat si eu, sunt putin mai grele, iti trebuie atentie, calm si dorinta de invatat si cateva luni(6luni)de cursuri cel putin, sa fii sigura ca nu vei da bani degeaba sau le urmezi degeaba, mult succes.

| yuly_6695 a răspuns:

O intrebare absurda.
Bineinteles ca ai voie sa faci orice cursuri.
Exista vreo lege care iti interzice acest lucru?