Întrebare recomandată | Day19 a întrebat:

Hello! Imi doresc foarte mult sa fiu stewardesa si am inteles ca trebuie sa fac cateva cursuri pentru asta, dar as dori, totusi, sa fac si o facultate. Ce facultate m-ar ajuta macar un pic sa devin stewardesa?
(pentru cel mai bun raspuns ofer funda)

Răspuns Câştigător
| KubetiiOO a răspuns:

Iti trebuie studii de limbi straine. Dupa mine, ar fi ok sa mergi la facultatea de limbi(litere), ca sa poti sa te descurci cu unii pasageri si niste cursuri de pilotaj(nu stiu daca iti va folosi, dar daca doamne fereste se intampla cv cu pilotul) si ceva cursuri de geografie. Fundapuppy dog eyes

5 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Uite aici
http://www.stewardess.ro/cursuri
Citeste acolo si vei afla tot ce iti trebuie pentru a deveni stewardessa.
Succes in visul tau.

| MissVamp a răspuns:

Bai,Day Dey, reporter, creator de moda, stewardes, jurnalist...Ce naiba se intampla cu tine?
Asa o dezamagesti tu pe Rory Gillmore?
Sa nu te mai aud cu din astea!
Te pup! :-)

| thefighter1 a răspuns:

Raspunde-mi si mie la o curiozitate, te rog. De ce vor fetele sa devina stewardese? Cu ce va atrage aceasta meserie?

| Day19 explică (pentru thefighter1):

Pai in primul rand, esti foarte bine platit. In al doilea rand vizitezi foarte multe locuri. In al treilea rand este o meserie usoara, trebuind doar sa fii atent la dorinta pasagerului. Si in al patrulea rand, vorbind ca fata, sunt uniforme bestiale si extrem de frumoase.

| Day19 explică (pentru thefighter1):

Pai in primul rand, esti foarte bine platit. In al doilea rand, vizitezi multe locuri. In al treilea rand, este o meserie usoara, trebuind numai sa fii atent la dorintele pasagerului. Iar in al patrule arand, vorbind ca fata, ai uniforme extrem de frumoase.