| Sorina22 a întrebat:

Hello membrilor TPU! Am 2 intrebari: 1)care este punctajul maxim la cls. IX-XII la "Povestile Cangurului" si 2) unde pot gasi rezultatele (raspunsurile) la "Povestile Cangurului" din 3 dec 2010?
Multumesc din suflet.

Răspuns Câştigător
| KatVonT a răspuns:

Aici sunt subiectele si raspunsurile pentru fiecare clasa la Sectiunea Povestile Cangurului (concurs desfasurat pe data de 3 decembrie 2010) http://www.cangurul.ro/......melor.php. "cnmv" nu cred ca punctajul maxim e 240, eu am obtinut la aceasta etapa 250, deci acesta este maximul. Sper ca ti-am fost de ajutor! n. n

7 răspunsuri:
| Sorina22 explică:

Vreau raspunsurile la intrebarile din Povestile Cangurului, nu rezultatele in puncte. De asemenea vreau sa stiu si care e maximul de puncte acumulate.

| cnmv a răspuns:

Http://www.cangurul.ro/.......php->aici gasesti subiectele si raspunsurile

| cnmv a răspuns:

Si mi se pare ca in total sunt 240 de punctebig grin

| cnmv a răspuns:

Subiectele de la 1 la 10 valoreaza cate 3 puncte, cele de la 11 la 20 cate 4 puncte, cele de la 21 la 30 cate 5 puncte, iar de la 31 la 50, din nou, cate 4 puncte. Se acorda 40 de puncte din oficiu.

| cnmv a răspuns:

Funda?big grin