| Andrei123654789 a întrebat:

Hello!
Sunt clasa a XI-a si am absentat la simularea de anul acesta la limba romana,mai mult fiindca nu recapitulasem mare lucru si eram si foarte extenuat,avand olimpiada judeteana la biologie sambata,la care m-am calificat la etapa nationala, din fericire cu 92/100
Credeti ca exista vreo consecinta negativa pentru neparticiparea la aceste simulari? Scaderea notei la purtare/critica adusa de profesori, etc?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cum sa-ti scada nota la purtare pe asa ceva. laughing)))))
N-au ma ce sa-ti faca, maxim iti pun absente pe care le motivezi c-o scutire, mare chestie. Dar luand in considerare ca esti copil d-asta de-al profilor cu olimpiade la care te-ai calificat, n-o sa-ti faca nimic.

| papuciirupti a răspuns:

Stai calm man! anul trecut nu am dat simulari ca eram in strainatate si nimicwinking, o sa ai doar absente nemotivabile, asa stiu de la dirigu. tin sa te felicit pentru olimpiada, si eu am luat locum 1 la tehnic cu 91 de puncte laughing. zic sa o tinem tot asa :*

| DSD989 a răspuns:

Nu cred, daca ai lipsit motivat nu cred ca e o problema

| StartiX a răspuns:

Stai liniștit nu îți face griji că te vor ocărî profesorii și in privința notei la purtare... numai în cazul în care ai prea multe absențe în rest totul e bine. Poți lipsi și la celelalte probe nu vei păți nimic găsești subiectele pe net, dar la simulările din clasa a XII-a să nu lipsești... sunt date de către minister și au o oarecare importanță. Baftă la biologie în etapa națională!