| Cooze98 a întrebat:

Hello TPU... Sunt presedinte CJE la noi in liceu si se fac alegeri pentru CJTT si in foile de candidatura am si o foaie cu proiecte si nu prea am ideii... sugestii pentru proiecte,,,, Merci (Funda pentru mai multe sugestii)

2 răspunsuri:
| Cristina4Ever a răspuns:

Atelier,sala de dans, sala de muzica{studio}anuntul matinal...

| corolav a răspuns:

Corect trebuia scris „nu am idei".
Deci, cu un singur „i".
Dacă pentru „mulțumesc" folosești expresia franțuzească, e normal să o scrii romînește, care e deja intrată în dicționarul limbii române, adică „mersi" și nu „merci".
Nu știm bine românește dar ne aruncăm la străinisme, așa precum broasca - n ciment.
Dă bine, să vadă lumea „ ce deștepți e!"