| eℓℓα a întrebat:

Hello xD. Imi poate traduce cineva din limba franceza in romana? :"Est un air peu amene. Vous, vous tourneriez la tete vers moi et je vous dirais "bonjour" (il execute)Bonjour.Alors vous me diriez. Qu est-ce que me direz? -Vous n`auriez pas un autre endroit pour pratiquer le conditionnel! -Vous n`aimez pas le conditionnel? -J`aimerais surtout vous voir ailleurs! -Vous voyez! Vous aussi vous utilisez le conditionnel! -Bien sur que si`utilise le conditionnel. Vous n`etes pas le seul a utiliser le conditionnel!

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Prima propozitie e gresita complet. Mai verific-o.
Restul: Tu, tu ai intoarce capul spre mine si eu ti-as spune "buna ziua" (el executa) Buna ziua. Atunci, mi-ai spune...ce mi-ai spune?-N-ai avea alt loc in care sa folosesti conditionalul!- Nu-ti place conditionalul? -Mi-ar placea mai ales, sa te vad in alta parte! Vezi? Si tu utilizezi conditionalul. Nu esti singurul care utilizezi conditionalul!
Mai verifica prima propozitie!

3 răspunsuri:
| yanis a răspuns:

Este un aer neprietenos.Tu, tu intoarce capul spre mine şi mi-ar spune "buna''.Buna.Deci, v-ar spune.Ce spun?"Nu" nu ar avea un alt loc pentru a practica condiţionată! Nu-mi plac conditionalele? Eu mai ales, v-ar placea sa vad in alta parte. vedeti! utilizati, de asemenea conditionalele. Desigur, că "în cazul în care utilizarea conditionalelor. nu numai in utilizarea conditionalelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe Google,in pagina de pornire este o rubrica de tradus, selectezi limba:franceza si romana, bagi textul si ai traducerea.

| Psychic a răspuns:

O varianta, zic eu, mai corecta:
"Este o atmosfera apasatoare"-(cred)
-"Dumneavoastra ati intoarce capul spre mine si eu v-as spune "buna ziua" (el executa) Buna ziua. Atunci, Dvs.mi-ati spune.Ce mi-ati spune?-N-ati avea alt loc in care sa folositi conditionalul!- Nu va place conditionalul? -Mi-ar placea mai ales, sa va vad, de asemenea!- Vedeti! Si Dvs de asemenea utilizati conditionalul. - Bineinteles ca se foloseste conditionalul! Nu sunteti singurul care sa foloseasca conditionalul!"