| touran a întrebat:

Help. sunt absolvent al scolii populare de arta sectia acordeon. intrebarea mea este : as putea preda muzica la catedra cu aceasta diploma? banuiesc ca trebuie sa dau niste examene. va rog sa mi raspunde ti doar daca stiti exact cum stau lucrurile. multumesc

1 răspuns:
| biadia a răspuns:

Pentru a preda la catedra trebuie sa dai examenul de titularizare. Iar pentru asta trebuie sa depui un dosar. Cei care iti verifica dosarul iti vor putea spune daca te incadrezi sau nu. Asta daca vrei sa lucrezi ca si calificat. Ca si necalificat, dai acelasi examen, insa dupa repartizarile celor calificati.