| alice_2151 a întrebat:

Hey! Am auzit ceva despre exploziile solare azi! Ce-mi puteti spune despre ele? Chiar exista un pericol asa de mare?

Răspuns Câştigător
| TheSkyNow a răspuns:

De ceva timp in coace vremea solara e ciudat de linistita, ca tot e valva cu 2012, atcunci o sa fie ciclu complet si maxime solare puternice. acum i ok.

2 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Un pericol asa mare nu cred ca exista dar un pic de prudenta este necesara. Sa-ti spun de ce. Eu nu credeam in chestia asta cu exploziile solare, dar acum cativa ani buni, prin anii 90 si ceva, intr-un an cu activitate solara maxima, stand la plaja fara sa exagerez ca timp de expunere, m-am pomenit cu pielea arsa parca de lampa de sudura! Pielea mi s-a umplut de alunite, le mai am si acum! Asta dupa numai dupa vreo 2 ceasuri de plaja. Si eu sunt brunet, veci pururi nu am facut pana atunci basici sau sa ma fi cojit de piele, oricat de mult timp am stat dezbracat la soare